Suya Dayanıklı Laminat Parkeler ; Laminat parke kullanımında vatandaşlar tarafından eleştiri getirilen konuların başında su teması sonrasında parkelerin zarar görmesi hususu gelmektedir. Bu eleştirilerin önüne geçmek için sudan zarar görmeyen parke modellerinin kullanılması tavsiye edilmektedir. Sudan hiçbir şekilde etkilenmeyen parkeler, farklı modelleri ile uzun yıllar kullanım sağlayacak dayanıklılıkta olup müşterilerin hizmetine sunulmaktadır.

 Suya Dayanıklı Laminat Parkelerin Özellikleri

Suya karşı dayanıklı olan laminat parkelerde, su geçirmezliği ve neme karşı dayanıklı olması sayesinde hiçbir şekilde kabarma, şişme gibi olumsuz durumlar görülmez.

laminat parke 4

Suya dayanıklı parkeler, mutfak, banyo, koridor gibi evin değişik bölümlerinde rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Mağaza, otel, restoran gibi yerlerde kullanıldığında, yapısının yoğun olmasından dolayı, yürüme sırasında ortaya çıkan sesleri önler ve kulağa hoş gelen bir ses çıkmasını sağlar. Poliüretan ile kaplı olmasından dolayı kolay bir şekilde yıpranmadığı gibi üzerinde kir, leke, toz oluşmasına izin vermez. Suya dayanıklı laminat parke, döşeme yapıldığı yerin sıcaklığına uyarak ve olası sıcaklık değişikliklerinden etkilenmeden kullanım olanağını maksimize eder.

Kullanımı ve temizliği oldukça kolay olan söz konusu ürünler oldukça dayanıklı olup garanti süreleri uzundur.