Laminat Parkede Renk Seçimi ; Odaların ve evin diğer bölümlerinin dekorasyonu bir bütünlük içerisinde yapılmaktadır. Dolayısıyla laminat parke seçiminde önemli olan ilk husus parkelerin odada bulunan diğer eşyalar ile uyum içerisinde olmasının sağlanmasıdır. Parke rengini belirlerken mekanın büyüklüğü, süpürgelikler, kapı ve pencerelerin rengi de göz önünde bulundurulmalıdır.

 Kullanılan parkelerin açık ton renklerde olması, bulunduğu yeri geniş ve ferah gösterecektir. Bununla birlikte koyu renkli parkelere göre kiri pası daha az gösterir. Koyu renkli parkeler çok çabuk kirli gözüktüğü için sık aralıklarla temizlenmesi gerekir. Sık silinen koyu renkli parkeler güzel gözüktüğü için silme alışkanlığı meydana getirebilir.

Laminat Parkenin Seçiminde Dikkate Alınacak Hususlar

Laminat parkeler kullanılacak yerlere göre ayrılabilir ve ne kadar kaliteli oldukları bu ayrıma göre belirlenmektedir. Parkeler ticari ve konut parkeleri olarak sınıflandırılmaktadır. Parke yapılacak yerin üzerinde yürüme sıklığı ve yerin durumu parkenin ait olduğu sınıfı belirlemektedir. Sık yürünen yerlerde üst sınıflar, daha az kullanılan yerlerde ise alt sınıflar tercih edilebilmektedir. Parkelerin üst bölümlerinin sağlamlığı parkenin aşınma sınıfını belirlemektedir. Parkenin ne kadar kalın olduğu hususu da laminat parke seçiminde önemli unsurlar arasındadır. Parke yapılacak yerin kullanma sıklığı ve durumu parke kalınlığı tercihini belirlemekte olup konutlar için kullanılan parkelerdeki kalınlık 8 mm civarındadır.

Bütün bunların yanı sıra istenen özellikteki parkelerin uygun fiyata alınabileceği ve aynı zamanda işlemin yapımını da sağlayan parkeci bulunması önemlidir. Ataşehir laminat parkeci herhangi bir bedel almadan keşif hizmeti verdiği gibi usta personelleri ile parkelerin döşenmesi hizmetini de kaliteli biçimde gerçekleştirmektedir.