Laminat Parke Seçiminde Dikkat Edilecekler ; Laminat parke seçimi sırasında birçok kişi yanlış ürün seçimi nedeniyle sorun yaşayabilmektedir. Bu nedenle bunun neden olması gerektiğini belirtmekte yarar var. Ama bunun da öncesinde laminat parke açılımından bahsedilirse, yer zemini için dekoratif açıdan ve de kullanım özellikleri açısından bu ürünlerin birçok avantaj sağladığı görülmektedir. Laminat parke, yüzeyin zarar görmeden güzel görüntü verebilmesi için oluşturulan malzemelerdir. Bunlar beton yer zemini üzerine birtakım teknikler kullanılarak uygulanır. Desen özellikleri, uygulama şekli v alanı bakımından bunu değişebileceği fark edilebilir.

 


Laminat Parke Seçiminde Dikkat Edilecekler


Laminat parke seçiminde dikkat edilecekler şu şekilde sıralanabilir:


• Renk seçimi konusunda dikkat edin: Koyu renk zemin istiyorsanız bu durumda bir kere daha düşünmeniz gerekmektedir. Kan içerisini on derce dar ve basık gösterecektir. Yani açık tonlar, iç açan renklere yönelmeniz önerilir. Ancak sadece dekoratif bir amaçla zemin yaratmak istiyorsanız da bu durumda siyah laminat kullanabilirsiniz.
• Duvara tam bitişik şekilde laminat parke ürünlerinin döşenmemesi gerekir. Süpürgelik altında esneme payı olmalıdır.
• Ofislerde kullanılan laminat malzemenin daha kalın olmasına özen göstermeniz önerilir. Evlerde ise daha ince olanları kullanabilirsiniz. Bunun nedeni aşınma miktarı ve dayanıklılıktır. İş yerlerindeki günlük taşıma yoğunluğu daha fazladır. Evlerde 21-23. Sınıf parke önerilir.
• Satın alınacak olan parke kalite kontrol işlemlerinden geçmiş olmalıdır. Firmanın verdiği garanti süresi ile kullanıma başlama dönemi sonrası garanti arasında fark olduğundan ek süre istemeniz önerilir.
• Laminat parkelerin döşeneceği yüzeyin pürüzsüz olması gerekmektedir. Zemin ölçümü yapılması bu noktada son derece önemlidir.
• Laminat parke seçerken fiyat ve kalite dengesi konusunda önceden firmadan yardım isteyiniz. Ayrıca ürün özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi almadan seçim yapmayınız.

• Laminat ürünlerin temizliğinde deterjan kullanılmamalıdır.